Je těžké být sám.

26. srpna 2014 v 23:09 | Lia |  Myšlenky
Je spousta věcí, o kterých bych ráda psala. Ráda bych psala o tom, jak nesnáším nástupy na nové 'cokoliv', ráda bych psala o tom, jak strašně moc bych si chtěla najít někoho, kdo by mě pochopil a obejmul, a ráda bych psala o tom, že školní jídelny jsou fuj. Každopádně i když bych o tom ráda psala, nic to na realitě nezmění.
Takže bych ráda napsala o tom, jaké to je být sám. Můžete to brát jako náhled do vašeho života nebo jako vzkaz pro všechny ty debilní lidi tam venku, co se vám vysmívají. Fuck you.Být sám není snadné. Přiznejme si, že drtivá většina z nás by nejradši byla jako ta populárnější děcka u nich na škole. Jako ty slečny, které se o hodinách i přestávkách fotí a nadšeně fotky hází na sociální sítě, nebo jako ti hoši co hrají různé sporty a nabalují ony slečny. Tihle lidé zkrátka vypouštějí ten opojný pocit toho, že jste akceptováni.

A potom jsme tu my - ti, co mají maximálně pár blízkých přátel, sluchátka na uších a knihu nebo sešit v rukách. A pokud nemají ani jedno z toho, spolehlivě mají hlavu v oblacích. Ano, poté by se daly vést nekonečné příběhy o šprtech, rebelech a tak podobně, ale tohle není školní hierarchie, tohle je o povaze člověka.

A teď se dostávám zpátky. Aneb být sám není sakra snadné. Když jste sami, může se stát hodně věcí. Může vás popadnout Múza a vy třeba dokážete něco velkého v uměleckém odvětví, nebo - a to se stává ve většině případech - vám to může vlézt na mozek a vy se začnete chovat jako typický psychopat. A čím se to projevuje?

Lezou vám na nervy lidi kolem vás, od rodičů po kamarády.
Okna ve vašem pokoji jsou povětšinou zatažená či překrytá jinou nepropustnou tkaninou.
Z neustálého zírání do monitoru, knihy či displeje polovinu noci, máte pod očima tmavé kruhy.
Sníte o cizích zemích, popřípadě městech a zkrátka víte, že jednou se tam dostanete.
Nezajímají vás společenské akce.
Míváte noční můry.
Bojíte se společnosti více jak pěti lidí, které neznáte.

Neříkám, že to sedí na každého, ale dle zkušeností z mého okolí to tak bývá. Včetně mě. Mohu potvrdit, že splňuji všechny příznaky z výše vypsaných.


Dobře, někdy na tom takoví lidé nejsou psychicky moc dobře a potřebují odbornou pomoc, ale... přiznejme si, že nejméně devadesát procent z nás potřebuje zkrátka jen obejmout bez toho, aby nás někdo soudil a ponižoval. Zbytek nemá lidi rád a nechce s nimi mít co do činění, nebo nemá rád sebe a nemyslí si, že si to zaslouží. Ale mám pro vás novinku - každý si zaslouží objetí, štěstí a lidi, kteří ho mají rádi.

Nebudu vás krmit kecy, že to bude zase v pořádku, protože je víc než pravděpodobné, že úplně v pořádku to nikdy nebude, ale zlepší se to. A zlepšení je přeci lepší než nic.

Proto je sakra tak těžké být sám, protože nikdy vlastně sami nejste. Máte společnost - sebe. A buďme upřímní, sami si mnohdy ubližujeme víc, než nám ubližují lidi kolem nás. Je obtížné mít se rád a já vám můžu od srdce říct, že ani mě se to ještě nepovedlo a děsím se každého dne který uplyne, protože to znamená, že nástup na nové 'něco' mě čeká zase o něco dřív než před pár hodinami. A budu tam sama.

Na závěr bych snad řekla jen... Potřebuje někdo virtuální objetí zdarma? Jsem tu pro vás.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 27. srpna 2014 v 11:55 | Reagovat

Pět charakteristik na mě sedí. Myslím, že to o něčem vypovídá.

2 Lianne Lianne | E-mail | Web | 27. srpna 2014 v 12:25 | Reagovat

[1]:  Vítej v mém světě:D

3 Clarissa Clarissa | Web | 27. srpna 2014 v 18:06 | Reagovat

Do háje, sedí na mě všechny symptomy. Snad až na ty noční můry. Ale i tak jsou moje sny dost bizarní. :D

4 Elie Elie | Web | 28. září 2014 v 22:15 | Reagovat

Ano! Sedí na mě vše, jen ty noční můry ještě nedorazily :D. Všechny ostatní body mě ale popisují dobře... Hlavně ty *společenský akce*.
Na jednu stranu jsem někdy ráda, že jsem sama, ale většinu času to je prostě... jak to popisuješ. Člověk je sám, v tom horším slova smyslu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama