Vánoční nálada

7. prosince 2014 v 18:12 | Lia |  Myšlenky
Vánoce... ach, na tohle téma by se toho dalo tolik krásného napsat! Rodinné svátky plné klidu, míru, vzájemné lásky a sebeúcty. Nebo to tak kdysi každopádně bylo. Nebojte se, nebudu tu rozebírat zkaženost dnešní doby, tím spíš když k dnešní době patřím. Jen bych ráda vyjádřila svůj osobní názor.

Pro mě jsou vánoční svátky velmi, ale velmi hektické. V podstatě si je až do doby, kdy s rodinou sedím u večeře, vůbec neužívám. Všichni lidi se ženou na nákupy dárků jako splašení a to mají potom opravdu 'příjemnou' náladu. Do jednoho bych je v tu chvíli odstřelila. Potom mám ještě jeden problém. Nejdou mi balit dárky a krabice se mi vůbec nelíbí. Dárky ode mě vždycky vypadají... no, všelijak. Jednou jsem na zabalení Adidas sprchového gelu použila celý balicí papír, jen proto, že ta lavička měla příšerně asymetrický obal.

A pak další zádrhel - já vůbec nevím, co mám komu kupovat. Fajn, kamarádky na intru jsou vesměs všechny na kosmetiku a tak podobně, ale co mám koupit tátovi? No, ještě štěstí, že pro tátu to se mnou kupuje máma. A... ano, máma. Ta se několik měsíců předem vyjádřila, že by chtěla druhý díl Sirotčince slečny Peregrinové, řetízek a vzhledem k tomu, že se mi podařilo ztratit její šátek, nejspíš bych jí měla koupit nový. A problém který jde v čele armády těch ostatních problémů = nemám peníze. Mám asi stovku a k tomu dostanu zhruba tři, ale jak to prosím vás mám rozdělit mezi asi deset lidí?!

Nejspíš nakoupím dárky rodině a kamarádkám dám dárky až po prázdninách. A to mě přivádí k dalšímu tématu. Se spolužačkou jsme se vydaly do hotelu kde shání brigádníky na vánoční prázdniny. Měly jsme tam nechat jméno a číslo a že se ozvou. No, to jsem na to zvědavá. Stejně nakonec skončím v posteli, obklopená materiálními blbostmi které mi ale budou dělat ohromnou radost, a budu se přežírat cukrovím a prokousávat na další level své postavy ve Skyrimu. I když... rodiče jsou plni překvapení, možná budu prozkoumávat Thedas ve třetím Dragon Age. Uvidíme...

Ugh. Za chvíli na intr. Nechce se mi a zároveň ano. Dostala jsem dvě stovky, před chvilkou. No výborně, stovku mám na cestu, stovku na cigarety. Krásně mi to vychází. Nedávno jsem mluvila o kouření s kamarádkou. Dospěla jsem k zajímavé, pravdivé teorii.

"Stejně všichni umřeme. Já mám to štěstí, že si můžu vybrat na co, a jestli umřu dřív? Aspoň neuvidím, jak jde tenhle svět do hajzlu."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 7. prosince 2014 v 18:23 | Reagovat

Jsi úžasná optimistka, teda. Víš přece, že každý nakonec dostane to, co chce? :D
Je o tom i ta zprofanovaná čínská kletba: "Ať se ti splní všechny sny!" ;)
Jo, nevěděl jsem, že hraješ taky Skyrim. Dnes jsem konečně dotáhl kovářský perk na stovku, nadšený jak malé děcko. Ale přeješ-li si opravdu SILNÝ zážitek, doporučuju Zaklínače. Těžší na seznámení, ale fascinující.
Jediná hra, která tě donutí cítit se provinile či zhnuseně při pohledu na důsledky svých rozhodnutí. A co teprve ta katarze, když občas přeci jen uděláš něco, co ti dá naději myslet si: "Přece jen jsem někomu snad alespoň trochu pomohl..." Nepopsatelné.

2 Lupus Lupus | 7. prosince 2014 v 20:24 | Reagovat

S těmi penězi a dárky jsem na tom někdy dost podobně. Pokouším se to řešit tím, že dárky vyrábím, ale většinou jsou to jen maličkosti, přitom spousta lidí by chtěla hory doly.

Skyrim se jeví velmi zajímavě, poradíte mi, kde se dá sehnat?

3 Clarissa Clarissa | Web | 7. prosince 2014 v 21:58 | Reagovat

To jsem vážně jediná, kdo si Vánocemi jen tak "propluje" a moje jediná starost je, že máme dva týdny volna? Asi vážně jo. Asi taky napíšu vánoční článek, když to teď dělají všichni.

[1]: Já si to snad vážně budu muset zahrát! V poslední době na to pořád narážím a moje zvědavost začíná být dost silná, aby se přiblížila realizaci...

4 V V | Web | 11. prosince 2014 v 11:38 | Reagovat

Sice se říká Vánoce jsou svátky klidu a míru ale moc to tak není no. U nás mamka hrozně stresuje se vším a když se něco nedaří tak jen nadává... vždycky se děsím pečení cukroví... u toho se nadává nejvíc.. většinou už ji ted ale stejně se sestrou vyhodíme z kuchyně a pečeme to sami... :D

Já díky bohu (díky práci) mám peněz dost.. ale i tak mi občas přijde že mám málo XD ale to je tím, že moc utrácím.. tři tisíce sem, tři tisíce tam... za dárky jsem až tak moc netratila, asi jen dva tisíce, pro mamku, tatku, sestry, dvě kamarádky a babičky... víceméně nějaké oblečení neebo drobnost, stejně budou radši že vidí mě než nějaký dárek myslím :)
Ale chápu, se stovkou se těžko napujují dárky pro tolik lidí... co třeba něco vyrobit? nebo babičkám dát fotku v rámečku? to je potěší víc než bůhví co...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama